RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖR - PLC

New product

PR0650 TDB programlanabilir kontrolör, İngiliz marka ve teknolojisine sahip, soğutma, iklimlendirme, otomasyon chiller merkezi sistem, vidalı soğutma sistemleri ve akıllı bina sektörlerinde kullanılmaktadır. RDM firmasının programlama ürün ağacında, özel yazılım editörleri ve farklı sistemlerde kullanılacak yardımcı modüller bulunmaktadır. 

Daha Fazla Detaylar

1000 Öğeler

0,00 €

Daha Fazla Bilgi

RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖR ( PLC )

PR0650 TDB programlanabilir kontrolör, İngiliz marka ve teknolojisine sahip, soğutma, iklimlendirme, otomasyon chiller merkezi sistem, vidalı soğutma sistemleri ve akıllı bina sektörlerinde kullanılmaktadır. RDM firmasının programlama ürün ağacında, özel yazılım editörleri ve farklı sistemlerde kullanılacak yardımcı modüller bulunmaktadır. Programlanabilir kontrolör içerisinde mevcut web ara yüzü bulunmaktadır. Bu ara yüze herhangi kurulum yapmadan direk ethernet bağlantısı ile internet üzerinden ulaşılabilinir. Ayrıca istenildiğinde kontrolör üzerinde bulunan usb üzerinden de direk bilgisayar ile bağlantı yapılabilir. PR0650 TDB programlanabilir kontrolör, kendisine özel kolay anlaşılır ve soğutmaya yönelik programlama kütüphaneleri olan, java tabanlı programlama editörü ile programlanmaktadır. Java tabanlı bu editör üzerinden RDM ürün ağacındaki bütün programlanabilir cihazlarda, istenildiği gibi yazılım yapılmaktadır.

RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR SOĞUTMA KONTROLÖRÜ ( PLC ) TEKNİK ÖZELLİKLERİ;

Besleme Gerilimi: 24 VAC / VDC %10

Dijital Giriş: 12 adet ( Kuru kontak veya 24VAC )

Dijital ( Röle ) Çıkış: 12 adet röle çıkış.

Universal Giriş-Çıkış:  Cihaz üzerinde 8 adet universal giriş-çıkış bulunmaktadır.
                                       Giriş olarak, 4-20 mA veya 0-10 V olarak tanımlanabilir.
                                       Çıkış olarak, 4-20 mA veya 0-10 V olarak tanımlanabilir.

Analog Giriş: 8 adet sıcaklık sensör girişleri. ( 20 farklı sensör kullanılabilir.)

Haberleşme: 3 adet USB girişi ,  1 adet ethernet girişi, 1 adet CANBUS  haberleşme girişleri bulunmaktadır.

Ekran: Ekransız veya Dahili display ekranlı modelleri bulunmaktadır. Harici olarak renkli dokunmaktik ekran da takılabilir.

Arayüz:  Java tabanlı programlama editörü.
               Java tabanlı web arayüzü.

Ek Modül: Maksimum 10 adet ek modül bağlanabilmekte.

RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖRÜN DEVRE ŞEMASI


PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖRÜN DETAYLI ÖZELLİKLERİ;

 

RDM PR0650 TDB MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR

 • 12 adet röle kontağı bulunmaktadır. Bu röleler üzerinden istenilen her şey programsal olarak kontrol edilebilir.( Röle kontaklarının 10 amper cam sigortalı modeli de bulunmaktadır.)

 • 12 adet dijital giriş bulunmaktadır. Bu girişler ile alarm ve durum bilgisi okunabilir.

 • 8 adet universal giriş-çıkış  (  4-20 mA giriş - çıkış olarak kullanılır veya  0-10 V giriş - çıkış olarak ta kullanılır.) Kontrolörün üzerinde bulunan universal girişler üzerinden basınç sensörleri, nem sensörleri , invertör ve fan hız kontrol sürücülerini kontrol etme gibi uygulamalar yapılabilir.

 • 8 adet sıcaklık sensör girişi bulunmaktadır.( 20 farklı sıcaklık sensör okuyabilir)Bu sensörler üzerinden istenilen bölgenin sıcaklıkları ölçülüp kontrol ve koruma algoritma uygulamaları yapılabilir.

 • 3 adet usb girişleri.( Bu girişlere dokunmatik ekran, enerji analizörü, flash bellek, wireles adapter ile kablosuz bağlantı yapılabilir ve bilgisayar bağlantısı yapılabilir.)

 • Ethernet girişi. ( Herhangi bir dönüştürücü gerek duymadan cihaza ethernet üzerinden bağlantı yapılabilir ve parametre değişikliği, program yüklemeleri gibi uzaktan müdahaleler yapılabilir.

RDM PR0650 TDB MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR GİRİŞ ÇIKIŞ PİNLERİ

 • Cihazın kendi içerinde web ara yüzü bulunmaktadır.

 

  RDM PR0650 TDB MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR UZAKTAN İZLEME

 

 

 • Ethernet bağlantı ile internet üzerinden IP adres girilerek cihazın web ara yüzüne direk bağlantı yapılmaktadır. Cihaza bağlantı yapılınca yukarıdaki resimde olduğu gibi giriş çıkış verileri izlenebilmektedir.Ekranın sol tarafında kullanıcı adı ve şifre sormaktadır. Gerekli şifreler doğru girildikten sonra yukarıdaki resmin sol kısmında görünen ayar menüsü çıkmaktadır. Bu ayar menüsünden cihazla ilgili her şeyi kontrol edebilirsiniz.

 RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR (PLC) UZAKTAN KONTROL

 • Parametre sekmesini tıkladığınızda yukarıdaki ekran karşınıza gelecektir. Bu ekran üzerinde bütün parametrelerde değişiklik yapabilirsiniz. Sol menü listesinde Default Parameters sekmesi ise, bütün parametreleri kullanıcının belirlediği fabrika parametre ayarını geri yükler.Menü listesinden Send To Controller sekmesinden, yazılan programı cihaza yüklemek için kullanılır. Get From Controlller sekmesi cihaz içindeki programı çekmek için kullanılır. Delete sekmesi, cihaz içindeki programı siler.Restore sekmesi, cihaza en sondan, bir önceki programı aktif eder.Edit sekmesinden cihaz içindeki programı görüntüleyebilirsiniz.

RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR (PLC) EDİTÖR

 • PR0650 TDB web arayüzünde grafik görüntüleme sekmesi de bulunmaktadır. Bu sekme içersinde, görüntülenmesi istenilen sıcaklık veya basınç verilerini ve zamanı belirledikten sonra aşağıda olduğu gibi, veri grafiği oluşturmaktadır.

  

                    RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR (PLC) GRAFİK GÖRÜNTÜLEME

 

    RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR (PLC) GRAFİK ARALIĞI SEÇME

 

 RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR (PLC) HASSAS GRAFİK ÇİZME

 

 • PR0650 TDB, sistemde herhangi bir alarm oluştuğunda, 5 farklı mail adresine alarm mailleri göndermektedir. Var olan alarmlar giderildiğinde veya kendiliğinden kaybolduğunda, tekrardan alarm silindi maili göndermektedir. Ayrıca sistemde oluşan alarmların geçmişi tutulmaktadır.Alarm geçmişleri de saat ve tarih olarak hafıza da tutulmaktadır.

  

 RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR (PLC) ALARM KAYITLARINI GÖRÜNTÜLEME

 

  

 • PR0650 TDB, sistemde belirli aralıklarla durum kayıtları da almaktadır. Ayrıca cihaz üzerinde herhangi parametre değişikliği veya cihaza bağlanma gibi durumların da kayıtları alınmaktadır. Cihaz parmak izi takibi yapmaktadır.

  RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR (PLC) SİSTEM KAYITLARINI GÖRÜNTÜLEME

  

 • PR0650 TDB programlanabilir kontrolör üzerine usb flash bellek takıldığı zaman, bellek boyutu dolana kadar her 15 saniye ye kadar, sistemdeki bütün sıcaklık, basınç verileri, kompresörlerin girme çıkma durumları gibi veriler kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar internet üzerinden veya direk cihaza bağalanarak İsteniliği zaman tarih aralığı belirilerek csv formatından manuel olarak aktarılabilir veya otomatik mail attırılabilir.Ayrıca bu kayıtlar grafik olarak da görüntülenebilir.

 

 RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR (PLC) KAYIT TUTMA

RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR (PLC) OTOMATİK MAİL ATMA

                               RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR (PLC) MAİL GÖNDERME

 • PR0650 TDB kontrolöre en fazla 10 adet yardımcı modül bağlanabilir PR0650 TDB kontrolörün,  ana modüldeki gibi aynı sayıda ve ebatta giriş çıkışlı PR0661 röle kartı yardımcı modülü, PR0662 48 sensör girişli yardımcı modülü bulunmaktadır.

 

 • PR0650 TDB programlanabilir kontrolöre dokunmatik ekran bağlanabilir ve bu ekran üzerinden bütün alarmlar ve dereceler görüntülenebilir.

 

 • PR0650 TDB programlanabilir kontrolöre, belirli markalardaki enerji analizörü bağlanmaktadır. Bu sayede sistemin tükettiği elektrik enerjisi ve diğer elektriksel verilerde uzaktan izlenebilmektedir.

  RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR (PLC) ENERJİ ANALİZÖRÜ

 

 PR0661 RÖLE VE ANALOG GİRİŞ-ÇIKIŞ YARDIMCI MODÜL

PR0661 yardımcı modül fiziksel yapı boyutları ana modül ile aynı ölçüdedir. PR0661 yardımcı modül üzerinde, 12 adet röle çıkışı, 12 adet dijital arıza veya durum girişi, 8 adet sıcaklık sensörü, 8 adet universal ucu (4 -20mA giriş-çıkış veya 0 - 10 giriş-çıkış olarak kullanılabilinir.) bulunmaktadır. Ana modül ile yardımcı modül CANBUS ile haberleşmektedir. Bir ana modüle maksimum 10 adet yardımcı modül bağlanabilir.

 

 

 

 RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR MERKEZİ SİSTEM KONTROLÖR (PLC) YARIMDI MODÜL

 

 RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖR EK MODÜL ÜST GÖRÜNÜŞ

 

 

PR0662 48 SENSÖRLÜ YARDIMCI MODÜL

PR0662 yardımcı modül üzerinde 48 adet sıcaklık sensör girişleri ve 8 adet universal ucu bulunmaktadır. 8 adet universel ucu, 4-20mA giriş-çıkış veya
0-10V giriş- çıkış olarak kullanılabilir. Yardımcı modül ana modül ile CANBUS ile haberleşmektedir. Bir ana modülü maksimum 10 adet yardımcı modül bağlanabilir.

 

 RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖR 48 SENSÖRLÜ EK MODÜL

 

 

 

PR0615 DOKUNMATİK RENKLİ EKRAN

Dokunmatik ekran ana modüle USB üzerinden bağlanıyor. Dokunmatik ekran ana modüle takıldığı zaman bütün veriler otomatik olarak ekrana görüntülenir. Bu ekran üzerinden oluşan bütün alarmlar görüntülenebilir ve parametre değişiklikleri yapılabilir. Ayrıca sistem de olan bütün sensör sıcaklıkları görüntülenebilir.

     RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖR DOKUNMATİK EKRAN

PROGRAMLAMA EDİTÖRÜN YAPISI VE GÖRÜNTÜSÜ

                   RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖR EDİTÖRÜ

RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖR PROGRAM BLOKLARI

RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖR PROGRAM BLOK YAPISI

RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖR PROGRAMLAMA KOMUT YAPISI

RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖR ÖRNEK PROGRAM

            RDM PR0650 TDB PROGRAMLANABİLİR KONTROLÖR ÖRNEK UYGULAMA